Królewscy Płock to nowoczesny klub, oparty na zachodnioeuropejskiej myśli szkolenia dzieci i młodzieży. Wzorce, z których czerpie nasza szkółka, to najlepsze akademie piłkarskie w Europie. Wypracowany przez nas autorski system szkolenia, został dostosowany do otaczających warunków i środowiska. To tzw. własny pierwiastek, który dodajemy do tego, co sprawdziło się w największych klubach Europy Zachodniej.

Czym wyróżniamy się na tle innych klubów?

  • Nasza szkółkę charakteryzuje własna filozofia, według której chcemy kształcić dzieci i młodzież. Staramy się aby była obecna w każdej sferze działania naszego klubu.
  • Planujemy i działamy długookresowo. Krótkowzroczność w szkoleniu najmłodszych sprawia, że zadowalamy się wynikami w najniższych kategoriach wiekowych. Dla nas wyniki nie są najważniejsze. Liczą się przede wszystkim umiejętności piłkarskie. Jednak z drugiej strony, nie negujemy roli zwycięstwa i mistrzostwa.
  • W myśl „najlepszych zawodników, mogą wykształcić najlepsi trenerzy” – stworzyliśmy profil osobowy trenera Królewskich. Jest to zbiór cech osobowościowych, które musi posiadać osoba, aby wychowywać oraz szkolić dzieci i młodzież w naszym klubie.
  • Każda grupa dzieci jest prowadzona przez minimum dwóch trenerów i wolontariusza. Dzieci poprzez większą ilość zaangażowanych trenerów szybciej się uczą i mają częstszy kontakt zarówno z piłką jak z trenerem, co zwiększa efektywność zajęć.
  • Pragniemy się dzielić naszą wiedzą z innymi. Nie zamykamy w sejfie tego, co wypracowaliśmy. Dlatego wychodzimy z inicjatywą do innych klubów by razem włączyły się w proces przemiany myślenia w szkolenia dzieci i młodzieży.
  • Chcemy wyróżniać się nie tylko świetnym poziomem szkolenia, ale również nienaganną organizacją, opartą przede wszystkim na jasności finansowej – każdy rodzic wie, na co została wydana każda złotówka.

Grą w KS Królewskich Płock, dzieci mogą dać początek swoim marzeniom o występach na Camp Nou, Santiago Bernabeu czy San Siro.